Wing Chun Kung Fu Ostrava

        Tradiční škola bojového umění Wing Chun Kung Fu

      

7 důvodů proč cvičit Wing Chun

Wing Chun má vliv na mentální, fyzickou a emociální pohodu. Existuje nejméně sedm důvodů proč cvičit Wing Chun. 

Zdraví ve Wing Chun Kung Fu a v Tai Chi

Ze studie čsopisu International Journal of Sports Medicine vyplývá, že Wing Chun nabízí lepší cvičení pro srdce než Tai Chi. V odborném časopise  British Journal of Sports Medicine byla otisknuta studie, ze které vyplývá, že skupina lidí středního věku (40-60let),  měla výrazně mnohem více svalové vytrvalosti a síly, a méně tělesného tuku než ostatní respondenti ve stejném věku!

Tyto studie jsou skvělé pro vědce v laboratořích ... ale jak je to v reálném životě?

  

1. Fitness

Žáci Wing Chun Kung Fu přestávají kouřit kouřit, někteří ztratí až 45 kilogramů  na váze po roce cvičení. Dále se u hodně studentů stabilizuje krevní tlak. 

Samozřejmě, že úroveň dosažené kondice závisí na motivaci a cíli. Student, který ztratil téměř 45 kilogramů, změnil kompletně také životosprávu. Wing Chun mění přístup k životu a mění se základní hodnoty.

Wing Chun Kung Fu vychází z bojovéhoi umění vytvořeného mnichy z čínského kláštera. O těchto mniších je známo, že se velmi dobře orientovali v lidské anatomii a také znali dobře vychodní léčitelské metody. Proto u cvičení Wing Chun nezažijete žádné vedlejší účinky tělesné námahy tak jako by jste chodily do posilovny nebo třeba aktivě behali.

Neexistuje žádné fyzické onemocnění, proč by jste nemohli cvičit Wing Chun! Jediná překážka je lenost a pohodlí. 

2. Lepší koordinace

Jedna z velkých věcí na Wing Chun je to, že cvičíme obě strany těla stejně (levá a pravá strana). Ještě lepší je skutečnost, že Wing Chun, a kung fu obecně,používají jemnou motoriku dovednosti k boji (to platí zejména u pokročilejších stadií Wing Chun ). 

V bojových uměních je běžné, že děláte jeden kryt rukou a následně úder. U Wing Chun se už začátečníci učí dělat úder i kryt zároveň. Chce to hodně soustředění a velmi dobře to zvyšuje motoriku a vyváženou zatíženost těla.

3. Vnitřní energie Chi Kung 

Většina lidí ví, jak je dobré pro zdraví Tai Chi a jeho pomalé formy. Tai Chi pomáhá rozvíjet vnitřní "Qi". Existují desítky lékařských studií, které to dokazují.

Je ale méně známé, že stejný účinek má cvičení Wing Chun. Wing Chun obsahuje formy, pomocí kterých se vnitřní energie správně rozproudí v těle. Příjemné na tom  je, že si formy Wing Chun můžete zacvičit i v malém prostoru, v rohu ložnice nebo hotelovém pokoji, pokud jste na cestách.

4. Zmírňuje stres

Školení Wing Chun vás nutí soustředit se na tady a teď, ne na vaše problémy. Například, pokud proti Vám někdo kope nebo vás chce udeřit, nemáte čas se starat o pokutu, kterou jste právě dostali, nebo hromadu papírování, která na Vás čeká v prácei.

Tréning Wing Chun Vám pomůže vyčistit hlavu a tak zlepšuje výkonost v běžném životě a v práci.

Na Oscara nominovaný herec Robert Downy Jr. začal cvičit Wing Chun, aby mu pomohl znovu nastartovat svou kariéru, zlomit jeho drogovou závislost a dostat svůj život znovu pod kontrolu.

5. Lepší reflexy

Ve Wing Chun se učí tzv. stlačující se ruce (chi sau). Jde o trénink obou rukou a nezávislou reakci na každou z nich. Toto cvičení zlepšuje paměť svalů a reflexy. Cvičením tak učíme mozek správně reagovat podvědomě na různé druhy podnětů. 

6. Cvičení očí a zlepšení zraku

Pokud nejste v kontaktu se soupeřem, musíte se spoléhat na vizuální reflex(vaše oči), aby jste mohli správně reagovat na pohyby protivníka. Získáte velmi dobré periferní vidění, které se může hodit při různých činnostech jako je např. řízení vozidla.

7. Vyšší rychlost a a větší síla

Wing Chun je dobře známý pro jeho rychlost. A když trénujete správně, naučíte se orientovat sílu do jednoho bodu. Díky správnému postoji Wing Chun se posilují všechny partie těla. Cvičení je posilovací a zároveň strečingové.

Cvičení Wing Chun pro zdraví z kláštěra Shaolin 

Wing Chun je syntéza Kung fu. Prospěšné pro zdraví a psychiku. Hodně lidí přestaly bolesti zad po pravidelném tréninku Wing Chun. Koncentrace při cvičení pomáhá stimulovat psychiku. Cvičení nezatěžuje tělo nerovnoměrně a pracuje s vnitřní energií, která je podle Čínského léčitelství důležitá pro celé tělo včetně vnitřních orgánů. 

 

Wing Chun AKADEMIE

Průběžně přijímáme zájemce, první hodina zdarma.

Kontakt

Wing Chun 

 

 

 

 

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Zajímá Vás co je Wing Chun Kung Fu? Víte o tom, že Bruce Lee se učil Wing Chun Kung Fu u Velmistra Yip Mana? Z důvodu efektivní sebeobrany na boj z blízka v omezeném prostoru musí umět Wing Chun Kung Fu všechny letušky společnosti Hong Kong Airlines. Zprávy o tom vydaly největší tiskové agentury Číny. Můžete se podívat na galerii fotek zaměstnanců aerolinek cvičících wing chun kung fu. Pokud ještě váháte, zda je pro Vás Wing Chun Kung Fu to pravé, přečtěte si 7 důvodů proc cvičit Wing Chun Kung Fu. Tento bojový styl je vhodný také jako sebeobrana pro ženy

 

Wing Chun Akademie Ostrava