Wing Chun Kung Fu Ostrava

        Tradiční škola bojového umění Wing Chun Kung Fu

      

Co je Wing Chun Kung Fu?

Wing Chun Kung Fu je staré čínské bojové umění, které je možné považovat za jednu z odnoží velmi dobře známého Kung Fu.

Co je to Wing Chun Kung Fu?

Wing Chun Kung Fu se řadí mezi technické a přesto zároveň umělecké formy boje. Specialitou Wing Chun Kung Fu je boj na blízkou vzdálenost – těsná blízkost k soupeřovi je kombinována s rychlými údery a neprodyšnou obranou. Určující je také speciální postoj, který umožňuje dle potřeby rychlý pohyb vpřed a vzad.

V čem spočívá jedinečnost Wing Chun Kung Fu?

Hodně asijských bojových umění využívá okázalých obřadů, avšak Wing Chun Kung Fu se zaměřuje především na praktickou stránku sebeobrany. Praktičnost bojového umění Wing Chun Kung Fu se pozná díky tomu, že žák je veden ke schopnosti boje velice rychle a již po nedlouhé době, většinou několika měsících, se dokáže efektivně bránit i silnějšímu protivníkovi.

Jednoduchá a efektivní sebeobrana

Wing Chun Kung Fu se od ostatních známých bojových umění liší malým množstvím technik, jichž je šest, v porovnání s až několika tisíci technik v případě jiných bojových umění. 

Šest forem Wing Chun Kung Fu

Bojové umění Wing Chun Kung Fu je založeno na šesti formách boje. Žák se jednotlivé formy učí postupně, takže bojovat je schopen již po ovládnutí jedné formy, avšak jakmile se naučí více forem, ideálně všech šest, může je mezi sebou dle okamžité potřeby libovolně kombinovat a tím schopnosti svého boje ještě více zefektivnit.

Wing Chun Kung Fu nabízí následující formy:

  • Forma malé myšlenky (Siu Lim Tao)
  • Forma hledání mostu (Chum Kiu)
  • Forma bodajících prstů (Biu Tze)
  • Forma na dřevěném panákovi (Mok Yan Chong)
  • Forma s dlouhou tyčí (Luk Dim Bun Kwan)
  • Forma s dvěma meči (Bart Cham Dao)

Historie Wing Chun Kung Fu

Jedná se o velmi staré bojové umění pocházející z Číny, které se předává z generace na generaci. Za jeho zakladatelku je považována mniška Ng Mui z kláštera Shaolin. Základem je uvolnění těla a přirozený pohyb. Tento druh boje je Kung Fu.

 

Wing Chun Kung Fu - umění boje na krátkou vzdálenost

Wing Chun Kung Fu se specializuje na boj zblízka, využívají se při něm rychlé údery, neprostupná obrana a kombinují se zde pohyby vpřed a vzad. Efektivita tohoto umění je zajištěna přesně zaměřenými údery, které se provádějí současně s obranou a také naopak.

Toto umění je zcela unikátní a velmi netradiční. Obsahuje taky velmi pomalé prvky a téměř tzv. „taneční“. Na rozdíl od jiných bojových umění obsahuje jen šest forem a jen několik pohybů, které se ale různě kombinují. Bojových technik tedy nejsou stovky, nicméně na účinnosti útoku či obrany to nic nemění.Sebeobrana v tomto případě stejně velmi efektivní.

 

Kurz Wing Chun Kung Fu 

 

 

Kontakt

Wing Chun 

 

 

 

 

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Zajímá Vás co je Wing Chun Kung Fu? Víte o tom, že Bruce Lee se učil Wing Chun Kung Fu u Velmistra Yip Mana? Z důvodu efektivní sebeobrany na boj z blízka v omezeném prostoru musí umět Wing Chun Kung Fu všechny letušky společnosti Hong Kong Airlines. Zprávy o tom vydaly největší tiskové agentury Číny. Můžete se podívat na galerii fotek zaměstnanců aerolinek cvičících wing chun kung fu. Pokud ještě váháte, zda je pro Vás Wing Chun Kung Fu to pravé, přečtěte si 7 důvodů proc cvičit Wing Chun Kung Fu. Tento bojový styl je vhodný také jako sebeobrana pro ženy

 

Wing Chun Akademie Ostrava