Wing Chun Kung Fu Ostrava

        Tradiční škola bojového umění Wing Chun Kung Fu

      

Sebeobrana Ostrava

Pokud chodíte z práce za tmy nebo procházíte temným parkem či podchodem určitě nejste ve své kůži, neustále se ohlížíte, v kapse žmouláte pepřový sprej a nemůžete se dočkat, až dorazíte domů. Je proto vhodné se zamyslet, zda byste neměli pro své bezpečí udělat ještě něco dalšího.

Existuje několik druhů bojových umění, je proto jen na Vás, který z nich si vyberete. Naučení se způsobu sebeobrany je v dnešní době velmi rozšířené. A několik obranných chvatů určitě neuškodí, leckdy dokonce zachrání život.

Wing Chun Kung Fu

Jedná se o velmi staré bojové umění pocházející z Číny, které se předává z generace na generaci. Za jeho zakladatelku je považována mniška Ng Mui z kláštera Shaolin. Základem je uvolnění těla a přirozený pohyb. Tento druh boje je Kung Fu.

Wing Chun Kung Fu se specializuje na boj zblízka, využívají se při něm rychlé údery, neprostupná obrana a kombinují se zde pohyby vpřed a vzad. Efektivita tohoto umění je zajištěna přesně zaměřenými údery, které se provádějí současně s obranou a také naopak.

Sebeobrana a Wing Chun Kung Fu

Při tomto typu cvičení se jedinec učí ovládat energii svého těla a porozumět silám, které působí při úderu či kopu. Kromě toho, že cvičení zdokonaluje fyzickou zdatnost, zlepšuje také soustředění. Člověk se v rámci výcviku naučí soupeřit a vyhrát i nad fyzicky zdatnějším jedincem. Využívají se tvrdé údery pomocí loktů, pěstí či kolen, a to na citlivá místa protivníka. Při boji je využita zejména síla protivníka.

Pro dokonalé zvládnutí duševních a fyzických sil pomocí učení Wing Chun Kung Fu je dobré se cvičení pravidelně věnovat několik let. Základem úspěchu je proto silná vůle a vytrvalost. Komu ale stačí základy sebeobrany, může mít za pár měsíců vyhráno.

 

Kurz sebeobrany Wing Chun Kung Fu Ostrava

Tréninky se liší podle věku účastníků.

Wing Chun Kung Fu vs. ostatní bojová umění

Toto umění je zcela unikátní a velmi netradiční. Obsahuje taky velmi pomalé prvky a téměř tzv. „taneční“. Na rozdíl od jiných bojových umění obsahuje jen šest forem a jen několik pohybů, které se ale různě kombinují. Bojových technik tedy nejsou stovky, nicméně na účinnosti útoku či obrany to nic nemění.Sebeobrana v tomto případě stejně velmi efektivní.

Kurz Wing Chun Kung Fu 

 

 

Kontakt

Wing Chun 

 

 

 

 

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Zajímá Vás co je Wing Chun Kung Fu? Víte o tom, že Bruce Lee se učil Wing Chun Kung Fu u Velmistra Yip Mana? Z důvodu efektivní sebeobrany na boj z blízka v omezeném prostoru musí umět Wing Chun Kung Fu všechny letušky společnosti Hong Kong Airlines. Zprávy o tom vydaly největší tiskové agentury Číny. Můžete se podívat na galerii fotek zaměstnanců aerolinek cvičících wing chun kung fu. Pokud ještě váháte, zda je pro Vás Wing Chun Kung Fu to pravé, přečtěte si 7 důvodů proc cvičit Wing Chun Kung Fu. Tento bojový styl je vhodný také jako sebeobrana pro ženy

 

Wing Chun Akademie Ostrava