Wing Chun Kung Fu Ostrava

        Tradiční škola bojového umění Wing Chun Kung Fu

      

Sebeobrana pro ženy

Wing Chun Kung Fu

Jde o naprosto nejefektivnější sebeobranu, které se dokáže naučit naprosto každý. Takže je vhodné i pro ženy. Ženy si mohou si zvýšit svou fyzickou kondici, přitom se naučí koncentraci a prohloubí koordinaci. Wing Chun poskytuje relaxaci, neboť se nejedná o drastické bojové umění, ale o příjemné cvičení, kterým si navíc každý posílí zdraví a rozvine sílu. Díky tomuto netradičnímu bojovému umění se ženy naučí sebejistotě a sebeovládání a naučí se chápat umění sebeobrany.

Wing Chun je staré čínské bojové umění, které bylo založeno ženou - budhistickou mniškou Ng-Mui z kláštera Shaolin. Podstatou tohoto čínského bojového umění je boj na zemi, na velmi blízkou vzdálenost, kdy se při boji používají údery, které jsou kombinované velmi těsnou obranou doprovázené postoji pro rychlý pohyb vpřed a vzad.

Wing Chun obsahuje oproti jiným bojovým sportům pouze několik pohybů, které se však dají velmi rozmanitě kombinovat a míchat. Vzhledem k tomu, že se zde nevyžaduje přílišná síla, je tento sport vhodný i pro ženy, které se po dokonalém zvládnutí techniky dokážou velmi účinně ubránit

Ženy a sebeobrana nejen na ulici

Ženu je potřeba chránit. Ženy jsou slabší, jsou křehké a pro mnohé jsou i cílem dokazování si síly a moci. Ne vždy je však žena v doprovodu někoho, kdo by jí mohl v případě potřeby ochránit. Pokud žena chodí sama, za tmy, místy, které nejsou tolik bezpečná, jistě se necítí dobře. Kolikrát si oddychne, až za sebou doma zamkne dveře. Z toho důvodu a z mnoha dalších je jedině přínosem, dokáže-li se žena v nebezpečných a rizikových situacích sama ubránit. Je vhodné se tedy zamyslet nad tím, zda by neměla pro své bezpečí udělat ještě něco mnohem víc, než se pouze vyhýbat rizikovým místům, protože nebezpečí v dnešní době číhá kdekoliv. 

Wing Chun a sebeobrana pro ženy

A právě Wing Chun je pro ženu tou nejlepší sebeobranou. Nejde o těžký bojový sport, tudíž se mu dokáže naučit každý, kdo má vůli a ví, co chce. Wing Chun se specializuje na boj zblízka. Využívají se při něm rychlé údery, důležitá je nepropustná obrana a kombinace pohybů vpřed a vzad. Smyslem jsou přesně mířené údery, které se provádí spolu s obranou. Žena se v rámci výcviku naučí soupeřit a vyhrát a to i nad fyzicky zdatnějším jedincem, o což tu samozřejmě jde. Žena se naučí při boji používat lokty, pěsti a kolena, to vše na citlivá místa protivníka. Co je podstatné pro ženu je to, že se při boji naučí využívat sílu protivníka. Důležité je se věnovat Wing Chun pravidelně i několik let. Důležitá je tedy silná vůle a vytrvalost. Pokud však ženě postačí základy sebeobrany, které jsou také při rizikových situacích k nezaplacení, postačí pár měsíců tréninků.

Wing Chun u aerolinek jako účinná sebeobrana

Lety Hong Kongských aerolinek neponechávají nic náhodě a snaží se své letušky držet v maximálním bezpečí. K tomu jim mimo jiné pomáhá i bojové umění Wing Chun, jehož techniky musí všechny letušky zvládat. Pravidelně se tak věnují tomuto bojovému umění, díky němuž jsou schopny v případě nutnosti efektivní sebeobrany. Navíc jsou vzhledem ke svým schopnostem sebejistější, dokážou se lépe sebeovládat a koncentrovat. Tím, že široká veřejnost v Hong Kongu ví, že jsou všechny letušky připraveny poctivým tréninkem kdykoliv zasáhnout v případě nebezpečí, pasažéři se tak cítí na palubě letadla mnohem jistěji.

Wing Chun AKADEMIE

Průběžně přijímáme zájemce, první hodina zdarma.

Kontakt

Wing Chun 

 

 

 

 

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Zajímá Vás co je Wing Chun Kung Fu? Víte o tom, že Bruce Lee se učil Wing Chun Kung Fu u Velmistra Yip Mana? Z důvodu efektivní sebeobrany na boj z blízka v omezeném prostoru musí umět Wing Chun Kung Fu všechny letušky společnosti Hong Kong Airlines. Zprávy o tom vydaly největší tiskové agentury Číny. Můžete se podívat na galerii fotek zaměstnanců aerolinek cvičících wing chun kung fu. Pokud ještě váháte, zda je pro Vás Wing Chun Kung Fu to pravé, přečtěte si 7 důvodů proc cvičit Wing Chun Kung Fu. Tento bojový styl je vhodný také jako sebeobrana pro ženy

 

Wing Chun Akademie Ostrava