Wing Chun Kung Fu Ostrava

        Tradiční škola bojového umění Wing Chun Kung Fu

      

Wing Chun dřevěný panák

Wing Chun dřevěný panák - nejchladnější tréninkový partner

Ve své knize autor Malcolm Gladwell opakovaně zmiňuje "10000 hodinové pravidlo" jako klíč k úspěchu v jakémkoli oboru. Jeho předpokladem je, že být odborníkem ve svém oboru vyžaduje, aby jste procvičili dovednost nebo umění pro nejméně 10.000 hodin.

Staré čínské přísloví (které si vypůjčil Bruce Lee) říká:

"Nebojím se člověka, který trénuje 10.000 technik jen jednou. Ale ten, kdo praktikuje jednu techniku ​​10.000 krát, má mou úctu."

Mook Yan Jong (dřevěný panák - nebo Mook Jong zkáceně).

[ Mook Yan Jong je kantonské výslovnosti (dost blízko). V Mandarin je: MU ren Zhuang: 木人桩 . Doslova dřevo, osoba]

Historie dřevěného panáka - Shaolin

Jedna z nějpopulárnějších legend o pozadí vzniku Wing Chun dřevěného panáka říká, že se přenesl ze starobylého kláštěra Šaolin.

Před 300 lety, než vojáci vlády Manchu spálili chrám, v jeho tunelu bylo umístěno 108 tréninkových dřevěných panáků.

Pro absolvování zkoušky, museli šaolinští mniši projít tímto tunelem a úspěšně neutralizovat každého panáka, což představuje schopnost dokončit každou ze 108 bojových technik.

Ng Mui, buddhistické jeptiška a zakladatelka Wing Chun Kung Fu, unikla útoku Mandžů a přežila vypálení kláštěra Šaolin. Převzala mnoho tajemství kung-fu, a také kombinace všech jednotlivých 108 bojových technik dřevěných figurín, a sjednotila je do jedné kompletní formy (Wing Chun forma 108 pohybů na dřevěném panákovi), které všechny mohou být naučeny na jedinném dřevěném panákovi.

Původní Wing Chun dřevěný panák

Původně byli vyrobeny z kmenů stromů. Moderní dřevěné figuríny jsou vyrobeny z různých druhů dřeva. Mnoho řemeslníků se snaží, aby dřevěné figuríny byly vysoce funkční a krásná umělecká díla.

Kolik Wing Chun panák stojí?

Stejně jako jemný kus nábytku, i Wing Chun panák stojí hodně peněz.

Problém je, že i levnější dřevění panáci nejsou levní. Doporučujeme investovat do kvalitního panáka . Budete moci předat další generaci, jako dobrý kus dědictví nebo ho můžete hprodat. Kromě toho tvrdá dřeva, stejně jako drahé kovy, získávají časem hodnotu. 

Dřevěný panák místo tréninkového partnera

Účelem Wing Chun panáků je připravit vás na na boj tím, že umožňuje nacvičit techniky, které není možné naplno cvičit s pratnerem. 

Dřevěný panák vám pomůže v rozvoji dovedností Wing Chun: Správný úhel vychýlení, rovnováhu, úder, přesnost, načasování, polohování, rychlost a sílu načasování a sílu všech bojových technik.

Trénink na dřevěném panákovi

Přesnost je lepší tím, že učí jak umístit ruce a tělo ve vztahu k soupeři, takže můžete použít obě ruce současně. To je obecně základem opravdového umění Wing Chun Kung Fu.

Říká se, že opravdový bojovník stráví 80% svého času tréninku sám. Pomocí dřevěné figuríny, můžete maximalizovat své výhody samostatného cvičení, které vás přiblíží blíže ke svému vrcholu fyzického, psychického a bojového mistrovství.

 

Wing Chun AKADEMIE

Průběžně přijímáme zájemce, první hodina zdarma.

Kontakt

Wing Chun 

 

 

 

 

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Zajímá Vás co je Wing Chun Kung Fu? Víte o tom, že Bruce Lee se učil Wing Chun Kung Fu u Velmistra Yip Mana? Z důvodu efektivní sebeobrany na boj z blízka v omezeném prostoru musí umět Wing Chun Kung Fu všechny letušky společnosti Hong Kong Airlines. Zprávy o tom vydaly největší tiskové agentury Číny. Můžete se podívat na galerii fotek zaměstnanců aerolinek cvičících wing chun kung fu. Pokud ještě váháte, zda je pro Vás Wing Chun Kung Fu to pravé, přečtěte si 7 důvodů proc cvičit Wing Chun Kung Fu. Tento bojový styl je vhodný také jako sebeobrana pro ženy

 

Wing Chun Akademie Ostrava